Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
KHeavyHash
Coin
Kaspa
หัวข้อ
Bitmain Antminer KS5 Pro (21Th)
Price
THB53,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer KS5 Pro (21Th) is an ASIC miner designed for KHeavyHash algorithm, specifically targeting KAS (Kaspa) . It delivers a maximum hashrate of 21Th/s while consuming 3150W of power, resulting in an energy efficiency of 0.15j/Gh.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer KS5 Pro (21Th) |
| Also known as | Antminer KS5 Pro Kaspa Miner |
| Release | Mar 2024 |
| Size | 195 x 290 x 430mm |
| Weight | 16100g |
| Noise level | 75dB |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3150W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations