Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Scrypt
Coin
Dogecoin
หัวข้อ
Bitmain Antminer L11 (20Gh)
Price
THB305,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer L11 (20Gh) is an ASIC miner designed for Scrypt algorithm, specifically targeting DOGE (Dogecoin) and LTC (Litecoin). It delivers a maximum hashrate of 20Gh/s while consuming 3680W of power, resulting in an energy efficiency of 0.184j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L11 (20Gh) |
| Release | Sep 2025 |
| Size | 195 x 290 x 379mm |
| Weight | 15500g |
| Noise level | 75dB |
| Power | 3680W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations