Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
Bitmain Antminer S23e Hyd 2U (865Th)
Price
THB799,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer S23e Hyd 2U (865Th) is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 865Th/s while consuming 8650W of power, resulting in an energy efficiency of 10j/Th.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer S23e Hyd 2U (865Th) |
| Also known as | Antminer S23e U2H |
| Release | Apr 2026 |
| Size | 600 x 483 x 86mm |
| Noise level | 50dB |
| Power | 8650W |
| Rack format | 2U |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations