Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
Bitmain Antminer T21 (190Th)
Price
THB35,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer T21 (190Th) is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 190Th/s while consuming 3610W of power, resulting in an energy efficiency of 19j/Th.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer T21 (190Th) |
| Also known as | Bitcoin Miner T21 |
| Release | Feb 2024 |
| Size | 400 x 195 x 290mm |
| Weight | 16400g |
| Noise level | 75dB |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3610W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
Variations