Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
Canaan Avalon Made A1466
Price
THB75,000.00
Body
Description
Canaan Avalon Made A1466 is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 150Th/s while consuming 3230W of power, resulting in an energy efficiency of 21.533j/Th.
Specifications
| Manufacturer | Canaan |
| Model | Avalon Made A1466 |
| Also known as | Avalon Miner A1466 |
| Release | Sep 2023 |
| Size | 271 x 192 x 292mm |
| Weight | 13000g |
| Noise level | 75dB |
| Cooling | 12050 FAN |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3230W |
| Interface | Ethernet |
Variations