Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Scrypt
Coin
Dogecoin
หัวข้อ
ElphaPex DG Home 1
Price
THB58,000.00
Body
Description
ElphaPex DG Home 1 is an ASIC miner designed for Scrypt algorithm, specifically targeting DOGE (Dogecoin) and LTC (Litecoin). It delivers a maximum hashrate of 2Gh/s while consuming 620W of power, resulting in an energy efficiency of 0.31j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | ElphaPex |
| Model | DG Home 1 |
| Also known as | DG Home 1 (2000M) |
| Release | Oct 2024 |
| Noise level | 50dB |
| Cooling | Liquid cooling |
| Power | 620W |
| Interface | Ethernet 10/100M |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations