Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
Micro BT WhatsMiner M60S++
Price
THB129,000.00
Body
Description
MicroBT WhatsMiner M60S++ is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 226Th/s while consuming 3600W of power, resulting in an energy efficiency of 15.929j/Th.
Specifications
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | WhatsMiner M60S++ |
| Release | Dec 2024 |
| Size | 430 x 155 x 226mm |
| Weight | 13500g |
| Noise level | 75dB |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3600W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 35 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations