Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
MicroBT WhatsMiner M6DS+
Price
THB0.00
Body
Description
MicroBT WhatsMiner M6DS+ is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 540Th/s while consuming 9200W of power, resulting in an energy efficiency of 17.037j/Th.
Specifications
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | WhatsMiner M6DS+ |
| Also known as | MICROBT WhatsMiner M6DS+ |
| Release | Mar 2026 |
| Size | 86 x 483 x 663mm |
| Weight | 29500g |
| Noise level | 75dB |
| Cooling | Hydro cooling (1L) |
| Power | 9200W |
| Voltage | AC 380V - 480V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations