Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
MicroBT WhatsMiner M73S
Price
THB299,000.00
Body
Description
MicroBT WhatsMiner M73S is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 500Th/s while consuming 7200W of power, resulting in an energy efficiency of 14.4j/Th.
Specifications
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | WhatsMiner M73S |
| Release | Dec 2025 |
| Size | 483 x 663 x 86mm |
| Weight | 29500g |
| Noise level | 75dB |
| Cooling | Hydro cooling (1L) |
| Power | 7200W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations