Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
VersaHash
Coin
InitVerse
หัวข้อ
Pinecone Matches INIBOX (850Mh)
Price
THB109,000.00
Body
Description
Pinecone Matches INIBOX (850Mh) is an ASIC miner designed for VersaHash algorithm, specifically targeting INI (InitVerse) . It delivers a maximum hashrate of 850Mh/s while consuming 500W of power, resulting in an energy efficiency of 0.588j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | Pinecone |
| Model | Matches INIBOX (850Mh) |
| Also known as | Matches INI ASIC Miner INIBOX (InitVerse & INIChain) |
| Release | Jul 2025 |
| Size | 195 x 165 x 125mm |
| Weight | 3050g |
| Noise level | 60dB |
| Power | 500W |
| Voltage | 220V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 5 - 65 % |
Variations