Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Scrypt
Coin
Dogecoin
หัวข้อ
VolcMiner D1 Hydro (30Gh)
Price
THB379,000.00
Body
Description
VolcMiner D1 Hydro (30Gh) is an ASIC miner designed for Scrypt algorithm, specifically targeting DOGE (Dogecoin) and LTC (Litecoin). It delivers a maximum hashrate of 30Gh/s while consuming 7600W of power, resulting in an energy efficiency of 0.253j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | VolcMiner |
| Model | D1 Hydro (30Gh) |
| Also known as | VolcMiner D1 Hydro (30.4Gh) |
| Release | Feb 2025 |
| Size | 655 x 445 x 90mm |
| Weight | 28600g |
| Noise level | 50dB |
| Cooling | Hydro cooling |
| Power | 7600W |
| Voltage | 170-300V |
| Rack format | 2U |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
Variations